0212 513 51 90
  0539 666 73 46

Tarihçemiz

Kayıhan Yayınları, 1970'li yıllların başında, ilk defa dönemin MTTB (Milli Türk Talebe Birliği) başkanı Burhaneddin Kayhan’ın önderliğinde Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, Selahaddin Sadıkoğlu ve Mehmet Babayiğit tarafından Sırdaş Yayınları olarak kurulur.

Ortaklardan Mehmet Babayiğit, kalp krizi neticesinde kısa süre sonra vefat eder. Mehmet Cemal Çiftçigüzeli TRT’nin açmış olduğu uzmanlık sınavını kazanarak Ankara’ya gider. Şu an TRT Genel Müdürlüğü'nden emeklidir. Selahaddin Sadıkoğlu, gazetecilik mesleğini seçmiştir. O günden bugüne çeşitli gazetelerin ve televizyonların genel yayın yönetmenliğini yapmıştır.  Burhaneddin Kayhan ise 1974 te kurulan hükümetin başbakan yardımcısı olan Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın özel kalem müdürü olarak başkente gitmiştir. Dört yıla birçok eser sığdıran Sırdaş Yayınlarının serüveni kısaca bu şekildedir.

1977 yılında, Burhaneddin Kayhan tekrar İstanbul’a gelerek tek başına Kayıhan Yayınlarını kurar. Bu sefer yayınlayacağı kitaplar yayınevinin adından da anlaşılacağı gibi tarihi, siyasi, ilmi, akademik, araştırmacı ve ehlisünnet çizgisinde yayınlar çıkarmaktır. (Yayınevimiz aynı çizgisini titizlikle korumaktadır.) Burhaneddin Kayhan, o tarihten 2002 yılının 1 Ekim’ine kadar yayın dünyasına birçok eser kazandırmıştır. Bu tarihte kalp krizi sonrası vefat eden Burhaneddin Kayhan’ın Fatih camiinde kılınan cenaze namazına, gerek Türkiye’de gerek yurt dışında çok tanınmış ve sevilen biri olduğu için onbinlerce kişi katılmıştır.

Yayınevi, vefat sonrası kısa bir durgunluk daha geçirecektir. Takriben otuz küsur yıl kadar dalgalanan Kayıhan bayrağına 2003 Eylül ayından itibaren biz talip olduk. O günden bu güne, aynı çizgide hiç ödün vermeden yayın yapmaya devam ediyoruz. Rezzak olan Allah Teâlâ'dan dileğimiz, dünyada tek bir kişi dahi kalsa, o kişi için bile kitap neşrederek, Kayıhan Yayınlarının ilelebet devamıdır. Temennimiz, Hak vâkî olduğunda, bizden sonrakilerin de bu bayrağı gururla dalgalandırmalarıdır.

KAYIHAN YAYINLARI ULUSLARARASI YAYINEVİ STATÜSÜNDEDİR. 

İlgili belgeye aşağıda Dökümanlar kısmından ulaşılabilir. 

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.