• İMAN
İMAN
Ürün Kodu : 9786257444811       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Yayınevi :   Kayıhan Yayınları
120.00 TL   78.00 TL   +Kdv
-
+

Malûmdur ki, kitapta zikredilen her bir mevzu, çok daha geniş bir şekilde ele alınabilirdi. Fakat biz de bu sahada kitap talimine yeni başlandığını göz önünde bulundurup şimdilik bu kadarının yeterli olacağını düşündük.

İslâm, hareket dinidir. Her bir talimat, hareketi talep eder ve bu durumu devam ettirmek ister. Şüphesiz iman, Müslüman kişiyi harekete geçirecek esas güçtür. Bunun için de geçmişteki ulema imanı tanımlarken: “O itikat edilen şey; dil ile söylemek, kalp ile tasdik etmek ve azalarla amel etmektir.” demiştir. İnsanın imanının hangi derecede olduğu onun yaptığı işlere bakarak belirlenebilir. Bir iyilik hakkında güzel sözler söyleyen insan, kendi sözleriyle amel etmezse ne olur? Elbette, söylediği söze kendi iman etmemiş olur.

İslâm’ın talimatlarını öğrenip ona iman eden kişinin elbette bunlarla amel etmesi de gerekir. Çünkü bu talimatlar, sırf bilgi için ya da medeni seviyeyi yükseltmek için değildir. Amel etmek bu yolla da insanı iki dünya saadetine ulaştırmak için yürürlüğe konmuştur.

Allah Tealâ’dan, bu kitabı okuyan her bir kişiye onunla amel etmeyi nasip etmesini dilerim.

Hatırlatmak isterim ki, bu ancak bir başlangıçtır, dinimizin cevherini iyice düşünmemiz için böyle kitaplardan çokça yazmamız ve okumamız lâzımdır. Allah Tealâ’nın rahmeti geniştir, barış ve esenlik oldukça, bu niyetimize ulaştıracak olan da ancak O’dur.
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.